14 GSK Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne

Chrurgia Naczyń Wieńcowych

gdansk

Po godzinach  pasjonujących wykładów i dyskusji  zapraszamy jak co rok na chwilę wytchnienia –możemy to zrobić  korzystając z wielu propozycji , które oferują nam trójmiejskie instytucje związane z kulturą i sztuką .

W Oddziale Muzeum Narodowego mieszczącym się w Zielonej Bramie warto zobaczyć niezwykle interesującą wystawę  "Zamieszkać z Chrystusem i Marią” . Przedstawia fenomen niderlandzkiej sztuki religijnej późnego średniowiecza - twórczość powstałą poza liturgią i oficjalnym kultem, bez bezpośredniej kontroli Kościoła, zrodzoną z emocjonalnej potrzeby religijnej więzi.  Prezentowane  na niej dzieła pochodzą z polskich zbiorów państwowych, kościelnych i prywatnych.

W tej samej Zielonej Bramie będzie można obejrzeć wystawę "Gdańsk protestancki w epoce nowożytnej. W 500-lecie wystąpienia Marcina Lutra" To wydarzenie miało niebagatelny wpływ na dzieje nowożytnego miasta. Muzeum Narodowe w Gdańsku wraz z PAN Biblioteką Gdańską, Archiwum Państwowym w Gdańsku i z Muzeum Historycznym Miasta Gdańska postanowiło przygotować wystawę poświęconą temu zagadnieniu i  pokazać  jego wagę  dla gdańskiej społeczności w przeszłości, ale również i dzisiaj. Na wystawie w Oddziale Zielonej Bramy zostaną zaprezentowane obiekty nie tylko z wymienionych instytucji, ale również z innych krajowych i zagranicznych kolekcji.

Dumą naszego miasta jest  Gdański Teatr Szekspirowski.  Powstał on  w miejscu, gdzie od początku XVII w. funkcjonował budynek Szkoły Fechtunku - pierwszy publiczny teatr ówczesnej Rzeczypospolitej. Obecnie jest  to  jeden z najbardziej niezwykłych teatrów świata, inspirowany dawnym teatrem elżbietańskim. Na co dzień  jest miejscem  edukacji  teatralnej na którą składają się : lekcje szekspirowskie, cykle wykładów, spotkań, warsztatów teatralnych i artystycznych oraz zajęć praktycznych. Ponadto odbywają się tam przedstawienia teatralne i koncerty. Budynek można zwiedzać codziennie o godz. 15.00. W styczniu szczególnie zapraszamy na wystawę zatytułowaną „Beksiński nieznany”. To  zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego, wybitnego  współczesnego artysty  - fotografika, rzeźbiarza, malarza, grafika.  Będzie można zobaczyć jego fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe. Wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. wykłady multimedialne, prezentacje filmów dokumentalnych o artyście.

Zapraszamy do Muzeum II Wojny Światowej  w celu odwiedzenia wystawy stałej  oraz na wystawę czasową  zatytułowaną „ Westerplatte w 7 odsłonach’’ -  ukazuje ona  najciekawsze zabytki odnalezione w trakcie pierwszego etapu badań archeologicznych przeprowadzonych na obszarze Pomnika Historii Pole Bitwy na Westerplatte. Za pomocą ok. 200 eksponatów, zaprezentowano w siedmiu tematycznych odsłonach dramat siedmiodniowych walk.

Pełniejsze  informacje o aktualnych  wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych
odbywających się w trójmieście w trakcie trwania Konferencji znajdują się
między innymi na następujących stronach internetowych. Zachęcamy do
zapoznania się z ich ofertą:
www.trojmiasto.pl
www.filharmonia.gda.pl/pl/repertuar
www.operabaltycka.pl/pl#pl/sezon
www.klubzak.com.pl/index.php

Informacje o Gdańsku i okolicach w języku angielskim

http://guide.trojmiasto.pl/

 

 Przygotował:
Paweł Żelechowski

ZALOGUJ SIĘ

Nie pamiętam hasła Zarejestruj się ZALOGUJ

SESJE NAUKOWE

POPRZEDNIE EDYCJE GSK