13 GSK Gdańskie Spotkania Kardiochirurgiczne

Nagłówek

Podstawowe informacje

Szanowni Państwo,

GSK jest coroczną konferencją zrzeszającą polskie środowisko kardiochirurgiczne a organizowaną przez zespół Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Każdego roku tradycyjnie w trzeci weekend stycznia gościmy przedstawicieli większości Klinik i Oddziałów Kardiochirurgicznych w Polsce. Z roku na rok liczba uczestników rośnie, w ubiegłym roku osięgnęła rekordową liczbę 600 osób. Uczestnikami GSK są kardiochirurdzy, kardiolodzy, anestezjolodzy, perfuzjoniści, pielęgniarki, rehabilitanci oraz psycholodzy.

Tematem przewodnim 13 GSK będzie leczenie choroby wieńcowej. Spotkanie przy okrągłym stole kardiochirurgów, kardiologów oraz kardiologów inwazyjnych daje gwarancje gorącej i mamy nadzieje owocnej we wnioski dyskusji.
W zeszłym roku po raz drugi zorganizowaliśmy sesję pielęgniarską, w której wzięło udział ponad 120 pielęgniarek pracujących na oddziałach kardiochirurgicznych (dziennych, pooperacyjnych, pielęgniarki intrumentariuszki oraz anestezjologiczne). Na 12 GSK po raz pierwszy odbyła się sesja poświęcona rehabilitacji kardiochirurgicznej, na której obecnych było ok. 60 specjalistów rehabilitacji z całej Polski. Mamy potwierdzenia uczestnictwa z wielu ośrodków świadczące o wielkim zainteresowaniu obiema sesjami.

Konferencja trwa dwa dni. Rozpoczynamy w piątek 14 stycznia o godz. 12. tego dnia odbędą się 3 sesje równoległe: ogólna, anestezjologiczna i pielęgniarska. W sobotę rano jak co roku przewidziana jest transmisja na żywo z sal operacyjnych Kliniki Kardiochirurgii w Gdańsku a także kolejne 3 równoległe sesje: ogólna, dla perfuzjonistów i rehabilitacyjna.

W sesji plenarnej wyróżniamy sesje poświęcone postępom w chirurgicznej rewaskularyzacji serca, mechanicznemu wspomaganiu serca, operacjom naprawczym zastawek serca, problematyce hemostazy w kardiochirurgii a także ciekawym przypadkom.

Już od pierwszej konferencji zorganizowanej w 1998 r. GSK charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem przyciągającym uczestników z całej Polski. Atmosferę tą zawdzięczamy urokom naszego miasta Gdańska a także zaangażowaniu zespołu Kliniki Kardiochirurgii oraz udziałowi hojnych darczyńców. Uczestnicy GSK nie uiszczają żadnych opłat zjazdowych.

Do zobaczenia w Gdańsku !!!

 

Komitet Organizacyjny

13 Gdańskich Spotkań Kardiochirurgicznych

ZALOGUJ SIĘ

Nie pamiętam hasła Zarejestruj się ZALOGUJ

SESJE NAUKOWE